KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15328247
nr 1532 8247
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Kvinna med böcker. Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x22 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:56:28
300 kr
350 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth